Apie Citroën

Citroën Racing autosporte

Grįžti atgal

Citroën kompanija buvo įkurta 1919 m., ir nuo to laiko Citroën visada išsiskyrė dėl savo sugebėjimo kovoti su sunkiais sportiniais iššūkiais.

Nuo Citroën koncerno autosporto komandos pirmojo čempionato iki dabartinės Citroën Racing komandos, perrašė istoriją, kurioje gausu pergalių ir daugybė įvairių sporto laimėjimų tarptautinėse varžybose.

Per visą Citroën autosporto istoriją, komanda laimėjo 16 konstruktorių taurių ir prisidėjo prie 12 pilotų pasaulio titulų (WRC ralio ir WTCC žiedinėse varžybose kartu sudėjus). Kiti svarbūs pasiekimai ir rekordai: 98 pergalės WRC ir 38 podiumų apdovanojimai pradedant nuo 2008 m. Meksikos ir baigiant Didžiosios Britanijos 2010 m. ralio varžybų.

Citroën C3 WRC grįžta

Citroën daug eksperimentavo su savo pirmaisiais "Rally-Reed" bolidais, kurie sėkmingai pasiekė neįtikėtiną "FIA" WRC titulų seriją nuo 2003 iki 2012 metų. Po trijų sėkmingų sezonų 2017 metais WTCC komanda vėl grįžo į WRC ralio varžybas su visiškai atnaujintu Citroën C3 WRC ir siekia pakartoti savo ankstesnių WRC triumfų pergales.

Pilotų vietose važiuoja arba yra važiavę tokios pasaulinės auto sporto žvaigždės kaip Sebastian'as Loeb'as, Sebastian'as Ogier, Kris Meeke, Carlos Sainz vyresnysis, Daniel'is Sordo, Mikko Hirvonen'as, Robert'as Kubica ir kiti.

Naujas technologinis žingsnis

Citroën ir toliau žengia inovatyvių technologijų keliu. 2015 metų sezone Citroën DS Racing komanda suvienijo savo jėgas su Virgin kompanija ir pateikė rimtą pareiškimą būti lyderiu ABB FIA organizuojamose Formula-E elektromobilių varžybose.

Nuo 2015 metų DS Virgin racing komanda jau pasiekė labai solidžių rezultatų - tapo viena iš dviejų komandų per visą ABB FIA čempionatų istoriją, laimėjusia daugiausiai taškų per visus etapus.

Dabar, kai yra naujasis daugumos akcininkas "Forecast", kartu su nuolatine "Virgin" steigėjo Sir Richard Branson ir "Virgin Group" parama, grupės komercinė būstinė yra įsikūrusi Londone, o jos veiklos grupė yra orientuota į naujus modernius įrenginius

Sylvain Filippi yra komandos generalinis direktorius, kuris buvo su komanda nuo pirmos dienos kartu su komandos vadovu Leon Price ir technikos direktoriumi Chrisu Gorne. Dabar, po keturių sėkmingų sezonų, komanda ruošiasi "vandenilio" penktąjam Formulės-E sezonui, kuriame bus pristatytas visai naujas automobilis kartu su visiškai naujomis lenktynių trasomis ir prasidės gruodžio 15 dieną. Iš viso numatyta 13 lenktynių, apimančių 12 miestų keturiuose žemynuose.

Grįžti atgal