Apie Citroën

Citroën DS automobiliai

Grįžti atgal

Citroën DS automobilių linija (taip pat žinomas kaip Deesse (pranc. deivė)) yra prabangių automobilių gama, kurį prancūzų automobilių gamintojas Citroën gamino nuo 1955 iki 1975 metų. Per 20 gamybos metų buvo parduota beveik pusantro milijono šių automobilių.

1955-tųjų metų 42-oji Paryžiaus auto paroda gali būti drąsiai dalinama į du etapus: iki DS pristatymo ir po jo.

Nuo tos akimirkos, kai nuo naujojo Citroën kūrinio buvo nuimta skraistė, beveik visi parodos lankytojai prarado susidomėjimą kitų gamintojų modeliais. Aplink Citroën stendą susibūrė minios žmonių. Per pirmąsias 45 minutes buvo užsakyti 749 automobiliai (tai yra po 16 automobilių per minutę), o iki dienos pabaigos jų jau užsakyta virš 12 tūkstančių vienetų. Per 10 parodos dienų už automobilį buvo priimta net 80.000 pradinių įmokų - rekordiškai aukštas skaičius, kuris laikėsi (nebuvo viršytas) net 60 metų.

Specialus užsakymas tapo Deive

Matyt, būtent tada, apimti euforijos, parodos lankytojai ir pakrikštijo DS „Deive“. Nors pagal gamyklinę specifikaciją raidės DS reiškė „Desire Special“ (specialus užsakymas), tačiau prancūzų kalboje raidžių kombinacija DS buvo velniškai panaši į žodį „deesee“ – deivė.

„Deivės“ konstrukcija, pasirodo, buvo tokia šiuolaikiška, kad per 20 gamybos metų ji neturėjo jokių žymesnių pokyčių. Citroën DS nustota gaminti tik 1975 (viso pagaminta 1 456 115 automobilių) metais, ir tai tik todėl, kad Citroën nusprendė pilnai atnaujinti savo modelių gamą.

Citroën DS žvelgia į ateitį

1999 metais Citroën DS užėme 3'ą vietą "Amžiaus automobilis" rinkimuose, kuriuose dalyvavo pasaulinio lygio automobilių pramonės vadovai ir dizaineriai. Citroën DS buvo apdovanotas kaip vienas gražiausių visų laikų automobilių "Classic and Sports" kategorijoje. Dar daugiau, 2005 metais Citroën DS užėmė 5'ąją vietą "100 geriausių pasaulio automobilių" rinkimuose, kuriuose komisiją sudarė pasaulio 20 įtakingiausių automobilių dizainerių, tarp kurių tokios žvaigždės kaip Giorgetto Giugiaro, Ian Callum, Roy Axe, Paul Bracq, and Leonardo Fioravanti.

2009 metais PSA koncernas sukūrė naują DS Automobiles liniją, kuri pasižymi itin aukšta kokybe, plačiu komplektacijos įrangos pasirinkimu, kėbulo modifikacijomis, bei įvairia technine puse. Šiai automobilių linijai priskiriami 4 modeliai DS3, DS4, DS5, DS7 Crossback ir Kinijos rinkai skirtas visureigis DS6. Šiuo metu koncernas intensyviai dirba ties hibridinių jėgainių kūrimu, kurios artimiausiu metu bus diegiamos į DS serijos automobilius.

Grįžti atgal